PROSENSE

DP-32 Adresli Gaz Kontrol Paneli

  • DP-32
  • VAR

0,10

DP-32 Adresli Gaz Kontrol Paneli ortamda bulunan patlayıcı ve zehirli gaz varlığının sürekli olarak izlenmesi ve kaçak anında belirlenen senaryolara göre operasyonların yürütülmesi amacıyla tasarlanmıştır.

DP-32 sahip olduğu RS 485 (Modbus RTU) haberleşme protokolü sayesinde geniş alanlarda montaj kolaylığı ve kablo maliyetlerinde büyük avantaj sağlar. DP-32 Gaz Kontrol Paneline 32 adet gaz detektörü bağlanabilir, sahip olduğu dijital input kanalına Alev Detektörü vb. güvenlik ekipmanları da bağlanabilir.

Gaz kontrol paneli 24 VDC 4,5A güç kaynağını içinde barındırır. Elektrik kesintilerine karşı kesintisiz çalışmayı sağlamak için 2 adet 12V-7A akü ile birlikte kullanılabilir. Akü şarj ünitesi sayesinde güvenli çalışma garanti altına alınmıştır.

DP-32 üzerinde bulunan 128*64 geniş LCD ekran sayesinde izleme ve programlama adımları kolayca yapılabilmektedir. Kullanıcının bağlı olan gaz detektörlerini sisteme tanıtmasına gerek yoktur. DP-32 gelişmiş bir yazılım algoritmasına sahiptir, hat üzerine bağlanmış olan gaz detektörleri, ölçüm aralıkları ve ölçüm tipleri otomatik olarak algılanır ve kontrol paneli üzerinde gösterilir. Hat üzerinde bulunan gaz detektörleri durumlarının izlenmesi için 32 adet durum Led’i bulunmaktadır. Bu sayede sistem bütünü kolaylıkla kontrol altında tutulabilir.

Kontrol paneli üzerinde 4 adet programlanabilir NO/NC kuru kontak röle bulunmaktadır. Bu röleler Alarm 1, Alarm 2, Fault (Hata) ve AUX olarak istenilen şekilde ayarlanabilmektedir. İstenmesi halinde 8’li S-8R röle kartları kullanılarak toplam 32 adet NO/NC kuru kontak çıkışı daha sistemde programlanabilir.

Özellikler

  • 32 adet RS 485(Modbus RTU) gaz dedektör girişi
  • 4 adet programlanabilir alarm rölesi (2 Alarm, 1 Fault, 1 Aux)
  • Opsiyonel röle çıkışları (32 adete kadar)
  • 1 adet dijital giriş
  • IP 66 koruma sınıfı
  • 128 X 64 Grafik LCD

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.