Esa Elektronik-  Ölçüm Test ve Kalibrasyon Cihazları
DELTA OHM

LPSD18 serisi - Güneş Işığı Süresi

  • LPSD18
  • VAR

WMO göstergelerine göre 120 W / m² doğrudan radyasyon eşiğine atıfta bulunulan güneş ışığı süresi ölçümü için sensör.

1,00

Güneş Işığı Süresi sensörü LPSD18, güneş ışığı durumunu ve süresini ölçer. WMO (Dünya Meteoroloji Örgütü) güneş ışığı süresini, doğrudan güneş ışınımının 120 W / m² seviyesini aştığı süre olarak tanımlar.
LPSD18, belirli bir geometride düzenlenmiş bir dizi fotodiyot ile radyasyon ölçümünü gerçekleştirerek her türlü hava koşulunda doğru bir ölçüm elde edilmesini sağlar. Bu çözüm, mekanik hareketli parçaların kullanımını önler ve zamanında yüksek güvenilirlik sağlar.
Cihaz, WMO'nun gerektirdiği şekilde güneşin varlığını göstermenin yanı sıra, doğrudan radyasyonu da (SRD) ölçer, bu nedenle, kullanımı bir güneş izleyicisine bağlı olan bir pirheliometreye düşük maliyetli bir alternatif olarak kullanılabilir.

Cihaz, farklı çıkış tipine bağlı olan üç versiyonda mevcuttur:

  • LPSD18.1   - RS485 MODBUSRTU çıkışı ve voltajsız kontak çıkışı (kontak kapalı = SRD ≥ 120 W / m2, kontak açık = SRD <120 W / m²)
  • LPSD18.2 - RS485 MODBUSRTU çıkışı, 0… 2000 W / m² doğrudan radyasyona karşılık gelen 0… 1 Vdc analog voltaj çıkışı ve dijital çıkış voltajı (dijital voltaj çıkışı: 1V = SRD ≥ 120 W / m², 0V = SRD <120 W / m²)
  • LP SD18.3 SDI12 çıkışı ve gerilimsiz kontak çıkışı (kontak kapalı = SRD ≥ 120 W / m², kontak açık = SRD <120 W / m²)

LPSD18, hassas elemanların bulunduğu cam yüzeyde yoğuşma oluşumunu önleyen ayrı olarak güçlendirilmiş ve galvanik olarak izole edilmiş bir ısıtma elemanı ile donatılmıştır.

Soğuk iklimler için yukarıda bahsedilen versiyonlar, buz oluşumunu önleyen ve karın çökmesini önleyen ikinci bir ısıtma elemanıyla (seçenek R, LP SD18.xR) mevcuttur.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.