Esa Elektronik-  Ölçüm Test ve Kalibrasyon Cihazları
DELTA OHM

LPUVB02 - Işınlama için Radyometrik Prob

  • LPUVB02
  • VAR

UVB spektral aralığında (305 nm'de tepe noktası) IRRADIANCE ölçümü için dış mekan kullanımı için güçlendirilmiş radyometrik prob.

1,00

UVB spektral aralığında (305 nm'de tepe noktası) IRRADIANCE ölçümü için dış mekan kullanımı için güçlendirilmiş radyometrik prob Tipik hassasiyet 5V / (W / m²), ölçüm aralığı 0… 1 W / m², empedans 10 KΩ, güç kaynağı 7… 30 Vdc, tipik absorpsiyon 3mA.

LPUVB02 radyometre, düz bir yüzeyde (Watt / m²) UVB spektral bölgesindeki küresel ışımayı ölçer Özellikle, cihazın spektral hassasiyeti 5nm bant genişliği (FWHM) ile 305nm'de merkezlenmiştir. Küresel ışıma, doğrudan güneş ışıması ile gökyüzünün yere paralel bir yüzeyde yayılan ışımanın toplamıdır. Doğrudan bileşenin dağınık bileşene hakim olduğu görünür spektrumun aksine, UVB spektral bölgesinde ışık atmosfer tarafından güçlü bir şekilde yayılır ve bu nedenle iki bileşen eşdeğerdir.

Bu nedenle, aletin her iki bileşeni de doğru şekilde ölçebilmesi birincil derecede önemlidir.
LPUVB02 probu tipik olarak aşağıdaki sektörlerde kullanılır:

  • Ozon tabakasının izlenmesi. Aslında, 295 nm – 315 nm civarındaki radyasyon, stratosferde bulunan ozon tarafından güçlü bir şekilde emilir, bu nedenle ozon tabakasının her küçük varyasyonu, yere ulaşan radyasyonun artışına veya azalmasına karşılık gelir.
  • UVB radyasyonunun (insan sağlığına en zararlı) canlılar üzerindeki etkileri.
  • Çalışma alanlarında UVB radyasyon ölçümü

Kalibrasyon Raporu ile birlikte verilir. İstek üzerine, 8 kutuplu M12 konnektörlü 5 veya 10 m CPM12AA8… kabloları.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.