Esa Elektronik-  Ölçüm Test ve Kalibrasyon Cihazları
PCE Instruments™

Pürüzlülük Ölçüm Cihazı PCE-RT 1200BT

  • PCE-RT 1200BT
  • VAR

Bluetooth‘lu Pürüzlülük Ölçüm CihazıMikro USB arayüzlü Bluetooth Pürüzlülük Ölçüm Cihazı / Bluetooth üzerinden çeşitli ölçüm parametreleri / Uygulama Bağlantısı / İsteğe bağlı olarak 20 ölçüm işlemi için Bluetooth yazıcı / Veri hafızası ile

1,00

Bu taşınabilir Bluetooth‘lu pürüzlülük ölçüm cihazı ile çok çeşitli yüzeylerde pürüzlülük ölçümleri hızlı ve hassas bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu amaçla, pürüzlülük ölçüm cihazı Bluetooth ile test edilecek yüzeye yerleştirilir. Konumlandırma cihazı ile pürüzlülük ölçüm cihazı çok çeşitli yüzeylere hizalanabilir. Bluetooth pürüzlülük ölçüm cihazı ile bir ölçüm, bir düğmeye dokunarak gerçekleştirilebilir. Ölçüm yapıldıktan sonra, ölçülen değer operatöre Bluetooth pürüzlülük ölçüm cihazının ekranında gösterilir. Ekranda yüzeyin ilerleme diyagramı da gösterilir.

Yüzey pürüzlülüğünü ölçerken, örneğin maksimum pürüzlülük derinliği, ortalama pürüzlülük derinliği ve diğer birçok ölçüm parametresi gibi yüzeyin pürüzlülüğü hakkında bilgi sağlayan çeşitli ölçüm parametreleri vardır. Bir ölçüm gerçekleştirildikten sonra, bunlar Bluetooth pürüzlülük ölçüm cihazının veri belleğinde görüntülenebilir.

Her pürüzlülük ölçümünden sonra, kaydedilen ölçüm değerleri Bluetooth ile pürüzlülük ölçüm cihazına kaydedilir. Bluetooth pürüzlülük ölçüm cihazına 20 adede kadar ölçüm dizisi kaydedilebilir. Bunları daha fazla işlemek veya analiz etmek için, Bluetooth pürüzlülük ölçüm cihazı mikro-USB arabirimi üzerinden bir PC'ye bağlanabilir ve indirme portalındaki ücretsiz yazılım kullanılarak okunabilir, analiz edilebilir ve daha fazla işlenebilir.

Bu pürüzlülük ölçüm cihazı bir Bluetooth arayüzüne sahiptir. Bu Bluetooth arayüzü, bir Android cihazla doğrudan bağlantı kurmak için kullanılabilir. Bunun birçok avantajı vardır. Depolanan veriler doğrudan Android cihazda görüntülenebilir ve analiz edilebilir. Bluetooth pürüzlülük ölçüm cihazı tarafından ölçülen değerler ayrıca mobil cihaz tarafından dışa aktarılabilir ve iletilebilir. Ölçülen değerlerin aktarılmasına ek olarak, Bluetooth pürüzlülük ölçüm cihazını bağlı mobil cihaz üzerinden kontrol etmek de mümkündür. Bu, ölçüm parametrelerinin Bluetooth ile doğrudan pürüzlülük ölçüm cihazında ayarlanabileceği anlamına gelir. Aynı zamanda, Bluetooth arayüzü üzerinden Bluetooth pürüzlülük ölçüm cihazı ile bir ölçüm işlemi başlatılabilir. Bunun, bir pürüzlülük ölçüm cihazı üzerindeki düğmelerle başlamanın aksine, Bluetooth pürüzlülük ölçüm cihazına hiçbir titreşim iletilmemesi gibi özel bir avantajı vardır. Sonuç olarak, operatör Bluetooth pürüzlülük ölçüm cihazından daha hassas ve aynı zamanda daha güvenilir bir ölçüm sonucu alır.


- Çok kompakt
- Kullanımı kolay
- Büyük bir OLED ekran
- 4 ölçülebilir pürüzlülük parametresi
- Pürüzlülük ölçerin probu yüksek kaliteli bir elmastan oluşur
- Pürüzlülük ölçerin ekranı, ölçülen değerleri tablo halinde gösterir
- Ölçülen değerler, pürüzlülük ölçer tarafından bir grafik olarak da çıkarılabilir
- Bir bilgisayara çevrimiçi veri aktarımı için bir mikro USB arabirimi (örneğin, seri ölçümler veya laboratuvar ölçümleri için yararlıdır) dahili bir şarj edilebilir pil (bir pil şarjı (Li-ion) ile 3000 ölçüm)
- Bluetooth

Ölçüm Parametreleri Ra, Rz, Rq, Rt
Ölçüm Aralığı Ra, Rq: 0,005 ... 16,00 µm
Rz, Rt: 0,02 ... 200,0 µm
Prob Ucu Yarıçapı 5 µm
Prob Ucu Malzemesi Elmas, 90 ° açılı
Maks. Statik Ölçüm için Önerilen Kuvvet 4 mN (0,4 gf)
Yarıçapı Boyuna Kılavuz Çubuğu 45 m
Standartlar ANSIB46.1/ASMEB46.1 (DIN EN ISO 4287)
Maksimum Sürüş Mesafesi 15 mm
Ölçüm Prensibi İndüktif
Kesme Dalga Boyu 0,25 mm / 0,8 mm / 2,5 mm
Test Hızı

Kesme dalga boyunda 0.135 mm / s: 0.25 mm
Kesme dalga boyunda 0,5 mm / sn: 0,8 mm
Kesme dalga boyunda 1 mm / sn: 2,5 mm
Dönüş hızı: 1 mm / sn

 

Ölçüm Hassasiyeti <±10 %
Tekrarlanabilirlik <6 %
Ekran OLED
Birimler μm / μinch (değiştirilebilir)
Arayüz Micro-USB / Bluetooth
Güç Kaynağı Şarj edilebilir Li-ion Pil
Boyut L x B x H 150 x 60 x 43 mm
Ağırlık 370 g

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.