Esa Elektronik-  Ölçüm Test ve Kalibrasyon Cihazları
PCE Instruments™

Pürüzlülük Ölçüm Cihazı PCE-RT 2000BT

  • PCE-RT 2000BT
  • VAR

Bluetooth‘lu Pürüzlülük Ölçüm Cihazı Mikro USB arayüzlü Bluetooth Pürüzlülük Ölçüm Cihazı / Bluetooth üzerinden çeşitli ölçüm parametreleri / Uygulama Bağlantısı / İsteğe bağlı olarak 20 ölçüm işlemi için Bluetooth yazıcı / Veri hafızası ile

1,00

Bu taşınabilir Bluetooth‘lu pürüzlülük ölçüm cihazı ile çok çeşitli yüzeylerde pürüzlülük ölçümleri hızlı ve hassas bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu amaçla, pürüzlülük ölçüm cihazı Bluetooth ile test edilecek yüzeye yerleştirilir. Konumlandırma cihazı ile pürüzlülük ölçüm cihazı çok çeşitli yüzeylere hizalanabilir. Bluetooth pürüzlülük ölçüm cihazı ile bir ölçüm, bir düğmeye dokunarak gerçekleştirilebilir. Ölçüm yapıldıktan sonra, ölçülen değer operatöre Bluetooth pürüzlülük ölçüm cihazının ekranında gösterilir. Ekranda yüzeyin ilerleme diyagramı da gösterilir.

Yüzey pürüzlülüğünü ölçerken, örneğin maksimum pürüzlülük derinliği, ortalama pürüzlülük derinliği ve diğer birçok ölçüm parametresi gibi yüzeyin pürüzlülüğü hakkında bilgi sağlayan çeşitli ölçüm parametreleri vardır. Bir ölçüm gerçekleştirildikten sonra, bunlar Bluetooth pürüzlülük ölçüm cihazının veri belleğinde görüntülenebilir.

Her pürüzlülük ölçümünden sonra, kaydedilen ölçüm değerleri Bluetooth ile pürüzlülük ölçüm cihazına kaydedilir. Bluetooth pürüzlülük ölçüm cihazına 20 adede kadar ölçüm dizisi kaydedilebilir. Bunları daha fazla işlemek veya analiz etmek için, Bluetooth pürüzlülük ölçüm cihazı mikro-USB arabirimi üzerinden bir PC'ye bağlanabilir ve indirme portalındaki ücretsiz yazılım kullanılarak okunabilir, analiz edilebilir ve daha fazla işlenebilir.

Bu pürüzlülük ölçüm cihazı bir Bluetooth arayüzüne sahiptir. Bu Bluetooth arayüzü, bir Android cihazla doğrudan bağlantı kurmak için kullanılabilir. Bunun birçok avantajı vardır. Depolanan veriler doğrudan Android cihazda görüntülenebilir ve analiz edilebilir. Bluetooth pürüzlülük ölçüm cihazı tarafından ölçülen değerler ayrıca mobil cihaz tarafından dışa aktarılabilir ve iletilebilir. Ölçülen değerlerin aktarılmasına ek olarak, Bluetooth pürüzlülük ölçüm cihazını bağlı mobil cihaz üzerinden kontrol etmek de mümkündür. Bu, ölçüm parametrelerinin Bluetooth ile doğrudan pürüzlülük ölçüm cihazında ayarlanabileceği anlamına gelir. Aynı zamanda, Bluetooth arayüzü üzerinden Bluetooth pürüzlülük ölçüm cihazı ile bir ölçüm işlemi başlatılabilir. Bunun, bir pürüzlülük ölçüm cihazı üzerindeki düğmelerle başlamanın aksine, Bluetooth pürüzlülük ölçüm cihazına hiçbir titreşim iletilmemesi gibi özel bir avantajı vardır. Sonuç olarak, operatör Bluetooth pürüzlülük ölçüm cihazından daha hassas ve aynı zamanda daha güvenilir bir ölçüm sonucu alır.


- OLED ekran
- Ra, Rq, Rsm, Rsk, Rz, Rt, Rp, Rv, Rc ölçümleri
- Ölçülen değerlerin sayısal ve grafik gösterimi
- Mikro USB arayüzü
- 3 farklı kesme dalgaboyu
- Uygulamayı Google Play Store'dan ücretsiz olarak indirin
- İstatistiksel fonksiyonlar
- Pil çalışması
- Bluetooth

Ölçüm Parametreleri Ra, Rq, Rsm, Rsk, Rz, Rt, Rp, Rv, Rc
Ölçüm Aralığı Ra, Rq, Rc: 0,005 µm ... 16 µm
Rz, Rt, Rp, Rv: 0,02 µm ... 200 µm
Rsm: 5 µm ... 1000 µm
Rsk: -1 ... 1
Prob Ucu Yarıçapı 5 µm
Prob Ucu Malzemesi Elmas, 90 ° açılı
Maks. Statik Ölçüm için Önerilen Kuvvet 4 mN (0,4 gf)
Ölçüm Prensibi İndüktif
Yarıçapı Boyuna Kılavuz Çubuğu 45 m
Standartlar ANSIB46.1/ASMEB46.1 (DIN EN ISO 4287)
Maksimum Sürüş Mesafesi 15 mm
Kesme Dalga Boyu Kesme dalga boyunda 0,135 mm/s: 0,25 mm
Kesme dalga boyunda 0,5 mm/s: 0,8 mm
Kesme dalga boyunda 1 mm/s: 2,5 mm
Dönüş Hızı: 1 mm/s
Ölçüm Hassasiyeti <±10 %
Tekrarlanabilirlik <6 %
Ekran OLED
Birimler μm / μinch (değiştirilebilir)
Arayüz Micro-USB / Bluetooth
Güç Kaynağı

Şarj edilebilir Li-ion Pil

 

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.