Esa Elektronik-  Ölçüm Test ve Kalibrasyon Cihazları
PCE Instruments™

CO2 Ölçer PCE-AQD 20

  • PCE-AQD 20
  • VAR

Oda İklim Veri Kaydedici PCE-AQD 20 / Beş ölçüm fonksiyonu için hava kalitesi veri kaydedici / Sıcaklık, nem, karbondioksit, partikül büyüklüğü 2.5 ve barometrik basınç ile toz partiküllerini (partikül madde) ölçer / SD bellek / XLS formatı / Büyük LCD / Şebeke ve batarya kullanımı

1,00

İç ortam iklim veri kayıt cihazı, işyerinde hava kalitesini izlemek için ideal bir test cihazıdır. İç mekan iklimi için bu veri kaydedici, hava sıcaklığı, nem, CO2, PM2.5 ve hava basıncı gibi belirleyici hava kriterlerinin sürekli olarak kaydedilmesini sağlar. Ölçülen değerler veri kaydedici tarafından bir SD bellek kartında saklanır. Depolama formatı XLS'dir, bu nedenle ölçüm verileri doğrudan Excel'de okunabilir - kullanıcının kendisini yeni yazılımlara alıştırması gerekmez.

Ölçülen değerler aynı anda büyük ekranda görüntülenir, böylece tüm parametreler bir bakışta her zaman görünebilir. Oda iklim veri kayıt cihazı aküler veya 9 V güç kaynağı ile çalıştırılır. Özel bir özellik olarak, bu test cihazı bir alarm fonksiyonuna sahiptir. Bu, kullanıcıyı sıcaklık, nem veya toz gibi limit değerleri aşması konusunda bilgilendirme imkanı sunar. Ölçülen değerlere ek olarak, iç mekan iklim veri kayıt cihazı mevcut saati de bildirir. Böylece, kullanıcıyı iç mekan iklimi hakkında her zaman iyi bilgilendirilir ve gerektiğinde iyileştirme önlemlerini hızla başlatabilir.

Kullanıcı oda iklim veri kaydedicisi tarafından bir veya daha fazla ölçüm parametresinin limitlerini aştığı konusunda uyarılırsa, kısa ve uzun vadeli önlemler iç mekan iklimini iyileştirebilir. Bu tür önlemler herkes tarafından yapılabilir ve yüksek finansal giderler gerektirmez. Odadaki camlar hemen açılmalı ve uygun havalandırma yapılmalıdır. Mevsime bağlı olarak, camlardaki panjurlar yaz mevsiminde kullanılabilir veya buharlaşmayı sağlamak ve havanın aşırı kurumasını önlemek için ısıtmanın kışın açık olduğu odaya su dolu kaplar konulabilir. Oldukça yararlı olan, çok sayıda yeşil yapraklı oda bitkilerinin alımı olabilir, çünkü oksijen ve kötü gaz emici maddelerin üretimine katılırlar.

İç mekan iklimi izleme için Oda Klima Veri Kaydedici, parametrelerin istenenden çok daha yüksek olduğunu gösteriyorsa, kısa süreli havalandırma yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda, ek klima ve temizleme cihazlarının uygulanması arzu edilir. Ayrıca, odadaki tozların elimine edilmesi gerekir: hem önlem, hem de yoğun toz alma ve ıslak temizlik yapılmalıdır. Bu tür önlemler belirli maliyet artışlarına neden olur, ancak oda ikliminin iyileştirilmesinde sürekli yardım sağlayacaktır.

Oda iklimindeki iyileştirmelerin belirlenmesi

İ

İç mekan iklimini iyileştirmek için hızlı reaksiyon ve verimli adımlar atmak çok önemlidir. Ne kadar etkilidirler? - Sadece dikkatli bir gözlemden sonra cevaplanabilecek mantıklı bir soru olabilir. “Önce” değerleri “Sonra” değerleri ile karşılaştırılabilir. Burada aceleci sonuçlara varmamak için dikkatli olunmalıdır. Tedbirlerin uygulanmasından hemen sonra çok hızlı bir olumlu değişiklik olabilir (basit havalandırmadan yeni filtrelerin ve AC sistemlerinin kurulumuna kadar), ancak bu arzu edilen çok olumlu etkinin uzun vadeli olacağı anlamına gelmez. Bu nedenle, oda hava kalitesini ciddi şekilde etkileyebilecek başka dış faktörlerin olup olmadığını bulmak için sürekli izleme istenmektedir.

Cihazın kalibrasyonu

PCE Instruments'tan sipariş edilen cihazlar sadece müşteriye teslim edilmekle kalmaz, aynı zamanda fabrikada kalibre edilir (1-2 gün teslim süresi). ISO normlarına (örneğin, DIN ISO 9000 gibi) uyuma ihtiyaç duyulması durumunda, PCE Instruments, ISO kalibrasyon sertifikasını satın alma seçeneği sunar (4-7 gün sertifikayla teslim süresi). Firmanızla ilgili veriler dahil olmak üzere test protokolünün oluşturulması ve kurum içi ISO test cihazları havuzuna iç ortam iklim veri kayıt cihazlarının dahil edilmesi gibi birkaç adım, cihazların Normlara uygunluğu hakkında karar vermeyi sağlar. Tüm prosedür biraz zaman alır (3 ila 5 gün arasında) ve yalnızca ISO sertifikası gerektiğinde yapılmalıdır. Bunun yanı sıra, cihazın doğru ve doğru çalışmasını sağlamak için yeniden kalibrasyon arzu edilir. Yeniden kalibrasyon prosedürlerinin sıklığı genellikle belirtilir, ancak talep üzerine herhangi bir zamanda da yapılabilir. Kullanıcının, tüm ölçüler için (hava kalitesi veri kaydedicisindeki 5) veya sadece bağıl nem veya toz yükü gibi çok büyük oranda değişmesi muhtemel olan en önemli olanlar için gerçekleştirme şansı vardır. Sonuncusu kısmi kalibrasyonlar olarak adlandırılır ve bazı masraflardan tasarruf etmek amacıyla gerçekleştirilebilir. Sunulan sertifikalara bir göz atabilirsiniz: "Aksesuarlar / Seçenekler" sekmesi.

 

- 5 ölçüm fonksiyonu
- SD kartta Excel veri kaydedici
- Büyük ekran
- Pil veya kablo ile kullanılabilir
- İşyeri takibi için ideal
- Alarm fonsiyonu
Ölçüm Fonksiyonu PM2,5  
Ölçüm Aralığı 0 ... 250 µm/m³
Çözünürlük 1 µm/m³
Hassasiyet ±(10 % v. Mw. + 15 µm)
Ölçüm Fonksiyonu Nemi  
Ölçüm Aralığı 5 ... 95 % r.F.
Çözünürlük 0,1 % r.F.
Hassasiyet >70 % r.F.: ±(3 % v.Mw+ 1 % rF)
<70 % r.F.: ± 3 % r.F.
Ölçüm Fonksiyonu Sıcaklığı  
Ölçüm Aralığı 0 ... 50 °C
Çözünürlük 0,1 °C
Hassasiyet ± 0,8 °C
Ölçüm Fonksiyonu CO2  
Ölçüm Aralığı 0 ... 10000 ppm 
Çözünürlük 1 ppm
Hassasiyet < 1000 ppm: ± 40ppm
< 3000 ppm: ±(50 ppm + 3 % v. Mw.)
>3000 ppm: ±(50 ppm + 5 % v. Mw.)
Ölçüm Fonksiyonu Hava Basıncı  
Ölçüm Aralığı 10 ... 1100 hPa
Çözünürlük 0,1 hPa
Hassasiyet ± 1,5 hPa
Ekran Aydınlatmalı LCD ekran
Hafıza SD Kart maks. 32 GB
Depolama Hızı 2 ... 3600 s
Depolama Hatası Tamamen saklanmış verilerin <% 0,1'i
Ekran Hold, Max, Min
Ölçüm Hızı Yaklaşık. 1 s
Arayüz

Bilgisayarlarda canlı görselleştirme için seri
(Veri kablosu SOFT-LUT-USB ayrı satılır)

Alarm Çıkışı OC Çıkışı 24 V / 70 mA DC
Güç Kaynağı 6 x 1,5 V AA Pil
9 V / 1A güç adaptörü
Mevcut Tüketim Aydınlatma olmadan 230 mA
Yaklaşık Aydınlatmalı 250 mA
Çevresel Koşullar 0 ... 50 °C / maks. 80 % r.F.
Ağırlık Yaklaşık. 387 g
Boyut 164 x 93 x 72 mm

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.