Esa Elektronik-  Ölçüm Test ve Kalibrasyon Cihazları
DELTA OHM

Delta Ohm HD2020 - Sınıf 1 ses seviyesi kalibratörü

  • HD2020
  • VAR

IEC 60942: 2003'e göre Sınıf 1 ses seviyesi kalibratörü. LCD ekran. Kalibrasyon frekansı 1000Hz, ses basıncı seviyeleri 94dB / 114dB.

1,00

HD2020 ses seviyesi kalibratörü , ses seviyesi ölçerler (taşınabilir ve laboratuvar) ve akustik istasyonlar için uygun, taşınabilir, pille çalışan bir ses kaynağıdır. IEC 61094-1 ("Ölçüm mikrofonları. Bölüm 1: Laboratuvar standart mikrofonları için özellikler") ve IEC 61094-4 ("Ölçüm mikrofonları. Bölüm 4: Çalışan standart mikrofonlar için özellikler") ile uyumlu mekanik boyutlara sahip ½ ”mikrofonların kalibre edilmesine olanak tanır . 94dB ve 114dB'lik kalibrasyon basınç seviyeleri tuş takımı ile seçilebilir. 1000 Hz frekansı değiştirilemez.
Mikrofon yoksa veya kalibratör boşluğuna doğru şekilde yerleştirilmemişse, ekranda ses seviyesi yanıp sönecektir.
Pil ömrünü korumak için cihaz otomatik bir kapanma fonksiyonu ile donatılmıştır: Aleti açık boşlukla açık bırakırsanız, 30 saniye sonra otomatik olarak kapanır. Boşluk kapatılırsa ve mikrofon takılırsa, herhangi bir tuşa basmamanız koşuluyla cihaz açıldıktan 5 dakika sonra kapanır.
Kalibratör ekranı kalibrasyon basınç seviyesini, pil ömrünü, geçerli tarih ve saati gösterir.

IEC60942: 2003'e göre LCD ekranlı ses seviyesi kalibratörü sınıf 1. ISO 9001 kalibrasyon raporu dahildir.

HD 2020 Ses seviyesi kalibratörünün avantajları şunlardır:
• 1000Hz frekansı, herhangi bir düzeltme faktörü uygulamadan herhangi bir ağırlıklandırma (LIN, A, B,…) ile ses seviyesi ölçüm cihazlarının kalibre edilmesine izin verir.
• Kalibrasyon ses basıncı seviyesi atmosferik basınçtan bağımsızdır:
değeri geniş bir değer aralığında statik basınca göre ayarlamanıza gerek yoktur .
• HD 2020 kalibratörü hem laboratuvarda hem de sahada rahatlıkla kullanılabilir. 114 dB ses seviyesi, arka plan gürültüsünün yüksek olduğu ortamlarda bile kalibrasyon yapılmasına izin verir.
• Kullanım basitliği vasıfsız personelin bile kullanımına izin verir.
• LCD'nin varlığı, kalibratörü ayarlama adımlarında size yardımcı olur, aralığın sonunu bildirir ve pilin durumunu kontrol etmenizi sağlar.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.