Esa Elektronik-  Ölçüm Test ve Kalibrasyon Cihazları

MSA Altair 4X Çoklu Gaz Dedektörü

  • ALTAIR 4X
  • VAR

Oksijen (O2), Karbon Monoksit (CO), Hidrojen Sülfür (H2S) ve Methan (CH4) gazlarının aynı anda ölçümü yapabilmektedir.

0,10

ALTAIR 4X Çoklu Gaz Dedektörü, LEL, O2, CO, H2S, NO2 ve SO2 dahil çok çeşitli sensör seçeneklerinden dörde kadar gazı ölçer. Sağlam bir muhafaza, beton üzerinde 6 metreden düşme testinden sağ çıkma yeteneği de dahil olmak üzere eşsiz dayanıklılık sağlar. Büyük, eldiven dostu düğmeler ve yüksek kontrastlı ekranı ile ALTAIR 4X'in her türlü çalışma ortamında, hatta düşük ışık koşullarında bile çalıştırılması kolaydır. Eksiksiz bir aksesuar yelpazesi mevcuttur.

ALTAIR 4X Multigas Dedektörünün gerçek gücü yeni sensör teknolojisinden gelmektedir.

MSA XCell Sensörleri endüstri ortalamasını ikiye katlar ve MSA'nın tescilli uygulamaya özel entegre devre (ASIC) tasarımı kullanılarak tasarlanmıştır. Sensörlerin kontrol elektronikleri minyatürleştirilmiştir ve sensörün içine yerleştirilmiştir.

XCell Sensörleri- Üstün kararlılık, doğruluk, tekrarlanabilirlik ve hızlı yanıt, yeni MSA XCell sensörlerini karakterize eder. Oldukça uzun ömürlüdürler ve dört yıldan daha uzun bir ortalama ömür için tasarlanmıştır. Sensör ömrü sonu göstergesi, kullanıcıya gelişmiş uyarı vererek servis kesintilerini ortadan kaldırır. Sensör içindeki mikro elektronikler daha hızlı yanıt ve kalibrasyon sürelerine yol açar.

Dayanıklılık Üzerine Yapılmıştır - LEL, CO, H2S ve O2 için ALTAIR 4X Çoklu Gaz Dedektörü göründüğü kadar sağlam ve işlevseldir. Sağlam bir muhafaza IP 67 (toza ve suya dayanıklı), betona 6 metreden düşmeye dayanma yeteneği de dahil olmak üzere eşsiz dayanıklılık sağlar. Büyük, eldiven dostu düğmeler ve yüksek kontrastlı ekranı ile ALTAIR 4X Çoklu Gaz Dedektörünün her türlü çalışma ortamında, hatta düşük ışık koşullarında bile çalıştırılması kolaydır.

Gücünü Performans - Dayanıklılık ve dayanıklılık hikayenin tamamı değildir. ALTAIR 4X Çoklu Gaz Dedektörünün gerçek gücü yeni sensör teknolojisinden gelmektedir.

MSA XCell Sensörleri, dört yıldan daha uzun bir ortalama ömür için tasarlanmıştır ve MSA'nın tescilli uygulamaya özel entegre devre (ASIC) tasarımı kullanılarak tasarlanmıştır. MSA XCell Sensörleri, sensörlerin elektronik kontrolünü minyatürleştirerek ve sensörün içine yerleştirerek aşırı çevre koşulları, doğruluk ve tekrarlanabilirlik altında üstün stabilite sunar.

MSA XCell Sensörleri, kimyasal ve mekanik sensör tasarımında daha hızlı yanıt ve kalibrasyon süreleri sağlayan bir devrimdir. Kalibrasyon ve doğrulama testleri için daha az zaman harcayarak, kalibrasyon gazı, bakım maliyetlerinden ve dolayısıyla paradan tasarruf edersiniz. Ancak en önemlisi, sektörünüzde yanıt süresinde saniye tasarrufu yapmak, hayat kurtarmak anlamına da gelebilir.

ALTAIR 4X'e güvenin - MotionAlert ve InstantAlert gibi özel güvenlik özellikleri, ALTAIR 4X Çoklu Gaz Dedektörünü sınırlı alan girişi gibi uygulamalar için ideal hale getirir.

MotionAlert sensörü, bir kullanıcı devre dışı kaldığında ve hareketsiz kaldığında etkinleşir ve diğerlerini engelli kullanıcının konumuna hızlı bir şekilde uyarır. Ve tek bir düğmeye basarak, InstantAlert özelliği, kullanıcıların potansiyel olarak tehlikeli durumlara karşı başkalarını manuel olarak uyarmasını sağlar. Dedektör üç yıllık tam garantiyle gelir, bu nedenle ALTAIR 4X Çoklu Gaz Dedektörünün diğer portatif gaz dedektörlerinin yapamayacağı aşınma ve yıpranmaya dayanacağına güvenebilirsiniz.

 

CSA Sınıf I, Bölüm 1, Grup A, B, C ve D
ETL Sınıf II, Bölüm 1, Grup E, F & G / Sınıf III, Bölüm 1

Avrupa:

Direktif 94/9 / EC (ATEX):
II 1G Ex ia IIC T4 (Yanıcı sensör kurulu olmayan Bölge 0) II 2G Ex ia d IIC T4 (yanıcı sensör kurulu Bölge 1) / CE 0080

Avustralya / Yeni Zelanda:

TestSafe Australia Ex ia s IIC T4 (Bölge 0)
IECEx: TestSafe Australia Ex ia IIC T4
(Yanıcı sensör kurulu olmayan Bölge 0)
Ex ia d IIC T4
(Yanıcı sensör takılı Bölge 1)

Uygulamalar

  Yetkililer
  Kimyasal
  Yangınla Mücadele
  Madencilik
  Petrol ve Gaz
  İlaçları
  Atık ve Su Arıtma

Tehlikeler

  Yanıcı Atmosfer
  Ex
  öküz
  Oksijen Eksikliği
  Tox
  Zehirli Atmosfer (IDLH)
  Toksik Atmosfer (Non-IDLH)

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.