Esa Elektronik- Ölçüm Test ve Kalibrasyon Cihazları
SİKA

SIKA Sıcaklık kalibratörü Tip TP 3M255E

 • TP 3M255E
 • VAR

Sıcaklık aralığı / Ekran doğruluğu Mikro banyo RT ... 255 ° C Kuru blok RT ... 255 ° C Kızılötesi RT ... 255 ° C Yüzey RT ... 255 ° C Kalibrasyon hacmi Ø 60 x 170 mm

1,00

Mikro banyo işlevi
Kalibrasyon sıvılarının kullanımı, alışılmadık bir şekle ve boyuta sahip sıcaklık sensörleri test edilecekse belirli avantajlar sunar. Test öğesi, yalıtkan bir hava boşluğu olmaksızın doğrudan sıvıya daldırılır, bu da kalibratör ile test öğesi arasında doğrudan sıcaklık temasına neden olur. Silikon yağı gibi sıvı, gerekli kalibrasyon sıcaklığına bağlı olarak seçilir. Manyetik karıştırıcının çıkarılabilir sensör sepeti ile birlikte sürekli ayarlanması, kalibrasyon sıvısını geniş bir ölçüm bölgesi oluşturmak için karıştırır. Dahası, sensör sepeti engelsiz karıştırmayı garanti eder ve tank tabanının korunmasına yardımcı olur.

Kuru blok işlevi
Bloktan test öğesine optimum termal bağlantı, doğru adaptör manşonu ile sağlanır. İdeal olarak, manşonun iç çapı, test öğesinin dış çapından 0,5 mm daha büyüktür. Adaptör kovanı yardımıyla, hemen hemen her uzunluk ve çaptaki düz sıcaklık sensörleri kalibre edilebilir. Kuru blok, kalibrasyon ortamını değiştirmeye gerek kalmadan tüm sıcaklık aralığını kapsar. Viskozite, parlama noktaları veya gaz çıkışı sorun teşkil etmez.

Siyah gövde işlevi
Kızılötesi pirometre veya termal görüntüleme kameralarını kalibre etmek için patentli bir kızılötesi kalibrasyon kılıfı kullanılır. Özel yüzey yapısı ve asimetrik şekiller, 0.9994 emisyon faktörüne sahip bir "boşluk radyatörü" oluşturur, girişim radyasyonunun yansımasını önler ve gerekli sıcaklığı ideal bir biçimde yayar. Pirometre basitçe ölçüm açıklığının üzerinde belirtilen mesafede tutulur, böylece kalibrasyonun gerçekleştirilmesi için alt kısımda istenen ölçüm alanı oluşturulur. Doğrudan üniteye bir destek tabanı takılabilir.

Yüzey sıcaklığı fonksiyonu
Yüzey sıcaklığı sensörleri, gerekli temas kuvveti ile dikey olarak takılan özel manşonlar kullanılarak kalibre edilir. Kalibrasyon kontrolünü harici referans sensörüne geçirmek, manşonun yüzeyinde mümkün olan en iyi sıcaklık referans noktasını oluşturur. Referans sensörü, manşonun bitişik yüzünün hemen altında bulunur. Manşon, bitişik yüzün merkezinde en iyi sıcaklık homojenliğine ulaşılacak şekilde tasarlanmıştır. Bitişik yüzün özel tasarımı, iyi termal temas sağlar. Termal olarak iletken bir macun veya diğer termal iletim yardımcılarının kullanılmasına gerek yoktur.

 

Teknik özellikler

Mikro banyo
Sıcaklık aralığı* RT ... 255 ° C
Ekran doğruluğu ± 0.1 ° C
Sıcaklık kararlılığı ± 0.05 ° C
Homojen sıcaklık bölgesi Kılıfın alt 40 mm'si
Kuru blok
Sıcaklık aralığı* RT ... 255 ° C
Ekran doğruluğu ± 0.3 ° C
Sıcaklık kararlılığı ± 0.05 ° C
Homojen sıcaklık bölgesi Kılıfın alt 40 mm'si
Kızılötesi
Sıcaklık aralığı* RT ... 255 ° C
Ekran doğruluğu ± 0,5 ° C
Sıcaklık kararlılığı ± 0.05 ° C
Emisyon faktörü 1
Yüzey
Sıcaklık aralığı* RT ... 200 ° C
Ekran doğruluğu ± 1 ° C
Sıcaklık kararlılığı ± 0.2 ° C
 
Kalibrasyon hacmi Ø 60 x 170 mm
Genel veri
Görüntüle
 
Parlak renkli dokunmatik ekran (7 inç)
çok panelli emniyet camı
Ayarlanabilir sıcaklık aralığı 0 ... 255 ° C
çözüm 0.1 / 0.01 / 0.001 ° C / ° F / K (seçilebilir)

* 20 ° C ortam sıcaklığında

 

Teslimat kapsamı

 • Test sertifikası
 • Şebeke kablosu
 • Değişim aracı ekle
 • PC ve ağ kablosu
 • Kullanım kılavuzu
 • Sensör sepeti, emme pompası, taşıma kapağı
 • Mıknatıs kaldırıcılı manyetik karıştırıcı
 • 5 silikon tapalı sensör kapağı

Aksesuarlar

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.