Esa Elektronik-  Ölçüm Test ve Kalibrasyon Cihazları
Karf&Scoot

Metan (Doğal Gaz) Dedektörü Exproof Katalitik Sensörlü Gaz Dedektörü

  • GD2G METHAN
  • VAR

Metan gazını % 0-100 LEL CH4 2 Adet Dahili Röle, 4-20mA analog çıkışı, Katalitik tip sensör Opsiyonel RS485 çıkışı, OLED Ekran

1,00

Katalitik Methan Gaz Dedektörleri

Yanıcı, parlayıcı, patlayıcı ve zehirli gazların dedeksiyonlarını için sık kalibrasyon ihtiyacına gerek duymadan yüksek hassasiyet ve çalışma devamlılığı sağlayan bir üründür. 

Infrared sensör teknolojisi katalitik ve elektrokimyasal sensörler gibi bir reaksiyona göre ölçüm yapmazlar. Gazı mükemmel seviyede tespit eder. Çevredeki bozucu etkiler olan sıcaklık, basınç ve diğer gazlardan etkilenmez. Bu sayede yüksek performans sağladığı gibi sürekli kalibrasyon ihtiyacı duymaz, bakım gerektirmez ve daha uzun ömürlü bir çözüm sağlar. 

Tasarımında bulunan gelişmiş mikrodenetleyici ve gömülü yazılım algoritması bulunmaktadır. Alt ve üst alarm seviyelerinde çalışmak üzere geliştirilmiş röle çıkışları ile herhangi bir kontrol sistemine ihtiyaç duymadan bağımsız olarak kullanabileceğiniz akıllı bir üründür. 

Endüstriyel kontrol ve otomasyon sistemlerinize kolayca entegre edebilmeniz için 4-20mA analog çıkış desteği sunmaktadır. Modüler wireless haberleşme desteği bulunmakta olup, dilerseniz bir IOT cihaza dönüştürebilir, uzak mesafelerden gaz ölçüm değerlerinizi kolayca izleyebilirsiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Besleme Gerilimi 24 ±%25 VDC
Ölçüm Aralığı 0-%100 LEL
Tepki süresi T (90) ≤10 saniye
Hassasiyet %1 LEL
Çalışma Ömrü >3 yıl
Analog Çıkış 4-20 mA
Röle Çıkışı 2 Adet (NC ve NO Röle çıkışları)
Gövde malzemesi Alüminyum
Çevresel Koşullar Sıcaklık: -20 - +60 oc, Basınç: 86 - 106 kPa, Bağıl Nem: S 95 %RH
IP koruma seviyesi IP65
Atex sınıfı ll 2 G Ex d IlC Gb T6

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.